Сергій Микитюк взяв участь у сході села Клітчин

Клітчинсхід села

Більше 100 місцевих жителів зібралося 3 березня на схід села Клітчин Левківської сільської ради Житомирського району. У ході зібрання сільський голова Олександр Окоча прозвітував про роботу за 2018 рік, а присутній на зборах громадян за місцем проживання голова райдержадміністрації Сергій Микитюк довів до відома їх учасників детальну інформацію про ключові здобутки району та країни за останні три роки і плани розвитку на 2019-2021 роки.

Серед іншого йшлося про основні здобутки у результаті проведення реформи децентралізації влади та добровільного об’єднання громад. Успіх даної реформи пояснюється просто – разом із повноваженнями на місця передається й фінансовий ресурс, а значить саме громади сьогодні вирішують на що першочергово спрямувати вільні кошти, які проекти реалізувати в першу чергу. Посилення ролі та впливу органів місцевого самоврядування дозволило усього за декілька років реалізувати багато планів щодо покращення соціальної інфраструктури на селі.

Поговорили й про фактичне відродження української армії, яка в умовах збройного протистояння з агресором увійшла в десятку кращих армій Європи. Було згадано й про те, що саме Левківська сільська рада має найбільшу у районі кількість учасників АТО/ООС – понад 80 осіб пройшли горнило війни на сході нашої держави, троє з них не повернулися додому, віддавши життя за наш мирний розвиток.

Було наголошено й на неухильному слідуванню європейському вектору розвитку нашої країни та пов’язаному з ним отриманням безвізового режиму з понад сотнею країн світу. І це не лише туризм та вільний рух трудових ресурсів, але й створення конкурентного середовища на внутрішньому рину праці, адже український бізнес, аби втримати працівників в країні, просто змушений підтягувати рівень зарплат до європейського.

Також було обговорено й основні секторальні реформи, що реалізуються в районі – освітню та медичну. Зокрема було озвучено основні здобутки в рамках розбудови Нової української школи, створення нового освітнього простору, реалізації ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо розвитку сільської медицини та реформування вторинної ланки медичної допомоги, у результаті чого Центральна районна лікарня має стати однією з кращих в області. У рамках цих реформ триватиме покращення матеріальної бази і Левківської медичної амбулаторії, для якої планується закупити новий автомобіль. Продовжиться й розвиток нового освітнього простору у Левківській ЗОШ І-ІІІ ст., яка є першим у районі опорним навчальним закладом.

Школа має бути термосанована, у ній будуть облаштовані нові профільні кабінети, а при школі буде споруджено міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям.

Не обійшов увагою С. Микитюк і здобутки та плани розвитку дорожньої інфраструктури в районі, зокрема було згадано про запланований капітальний ремонт дороги від Житомира через Клітчин до об’їзної траси. Окремо було сказано й про розвиток у районі спорту, дошкільної освіти та культурної сфери.