Культура та туризм

Звіт про роботу  комунального закладу «Районний будинок культури» Житомирської районної ради за 2018 рік  та станом на 18.06.2019 року

 

Звіт про роботу КЗ Центральна районна бібліотека за 2018 рік і січень-травень 2019 року

***

Інформація про сферу культури і туризму у районі за 2018 рік

З метою надання мешканцям району культурно-дозвіллєвих послуг при відділі культури у 2018 році функціонувало 73 установи культури. Творчу діяльність закладів культури забезпечували 187 працівників. На початок 2019 року в районі функціонують такі установи культури:

 • 1- КЗ «Районний Будинок культури»,
 • 1- КЗ «Центральна районна бібліотека»,
 • 1- КЗ «Дитяча районна бібліотека»,
 • 2- музичні школи,
 • 1- школа мистецтв с. В.Піч,
 • 1- «Народний» музей історії села Кодня,
 • 1- селищний Будинок культури,
 • 12- сільських Будинків культури,
 • 22- сільських клубів,
 • 31- сільські бібліотеки,
 • відділ культури і туризму.

В закладах культури району функціонує 234 клубних формування. Задіяно 1753 учасники.

Станом на 22.11.2018 працювало 7 «народних» аматорських колективів:

 • гурт «Джерела» районного Будинку культури, керівник Михайло Машковський;
 • хор «Поліський передзвін» районного Будинку культури, керівник Микола Никончук;
 • ансамбль «Вербиченька» Будинку культури села Іванківці, керівник Валентина Кабалюк;
 • фольклорний колектив «Криниченька» клубу села Городище, керівник Алла Мартинюк;
 • вокальний ансамбль «Калинонька» школи мистецтв села Висока Піч, керівник Віталій Левченко;
 • ансамбль народної музики «Музики», керівник Віктор Сладковський;
 • вокальний ансамбль «Земляки» Будинку культури села Глибочиця, керівник Олег Шкредов;
 • та 4 «зразкових» аматорських творчих колективи:
 • хореографічний колектив «Посмішка» районного Будинку культури, керівник Віра Пастушенко;
 • хореографічний колектив «Юність» Будинку культури села Троянів, керівник Валентина Дверник;
 • хореографічний колектив «Сюрприз» Будинку культури села Кодня, керівник Юлія Тіунова;
 • дитячий хор «Маринонька» школи мистецтв села Висока Піч, керівник Віталій Левченко.

23 листопада 2018 року управлінням культури та туризму Житомирської облдержадміністрації було переглянуто три творчі аматорські колективи та присвоєно звання «народний» та «зразковий», завдяки керівникам цих творчих колективів, а саме:

 • вокальний ансамбль «Веселі молодички» БК с. Кодня, керівник Світлана Бойчук;
 • вокальний ансамбль «Любавушка» КЗ РБК, керівник Любов Пастушенко;
 • хореографічний колектив «Весняночка» БК с. Миролюбівка, керівник Мирослава Ковтун.

Таким чином наш район має найбільшу кількість колективів області, які мають звання «зразковий», «народний», які протягом 2018 року презентували свою творчість на конкурсах, фестивалях різних рівнів, отримуючи призові місця.

Творчі здобутки народних та зразкових колективів за 2018 рік:

 1. «Зразковий» хореографічний колектив «Посмішка», отримав третє місце на обласному фестивалі-конкурсі «Великодні дзвони» м. Житомир у номінації «Сучасний танець».
 2. «Зразковий» хореографічний колектив «Юність» Будинку культури с. Троянів зайняв друге місце на районному огляді-конкурсі хореографічного мистецтва, третє місце на обласному фестивалі «У ритмі танцю» м. Житомир, а також отримав диплом за участь у обласному фестивалі «Великодні дзвони».
 3. «Зразковий» хореографічний колектив «Сюрприз» виборов перше місце на районному фестивалі хореографічного мистецтва, у номінації «Сучасний танець», диплом за участь у «Мистецькому марафоні» ім. В.Шинкарука м. Житомир. Участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Буковель-Стар-Фест», «Гран-Прі» у номінації «На полонині» та «Гран-Прі» у номінації «Метелиця».
 4. «Народний» вокальний ансамбль «Вербиченька» БК с. Іванківці, прийняв участь Всеукраїнському фестивалі пам’яті А.Пашкевича «Мамина вишня» м. Баранівка та отримав диплом за участь, також колектив став учасником обласного свята «Гайдамацька Покрова» с. Кодня.
 5. «Народний» фольклорний ансамбль «Криниченька» клубу с. Городище прийняв участь у обласному фестивалі «Гайдамацька Покрова» с. Кодня.
 6. Хореографічний колектив «Весняночка» БК с. Миролюбівка приняв участь у Всеукраїнському фестивалі «Юні таланти України» м. Львів, виборовши перше місце. А у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Танцюй українське» м. Кітен Болгарія зайняв два призові місця у номінації «Народна сценічна хореографія».
 7. Народний аматорський хор «Поліський передзвін» РБК прийняв участь у Всеукраїнському фестивалі пам’яті А.Пашкевича м. Баранівка та одержав диплом за участь.

Протягом 2018 року в клубних установах району було проведено 3338 культурно-масових заходи, в тому числі театралізованих народних свят, обрядів, концертів, тематичних вечорів для молоді, спортивно-масових заходів, дискотек та дитячих ранків. Значно покращено та зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури району. Придбано музичну апаратуру, комп’ютерну техніку, сценічне взуття та костюми.

Робота бібліотек у 2018 році була спрямована на якісне обслуговування користувачів, інформатизацію бібліотечних процесів, видачу літератури, виконання бібліографічних запитів, комплектування та збереження бібліотечних фондів, оформлення тематичних виставок, проведення масових заходів, висвітлення діяльності бібліотек на сайті райдержадміністрації та місцевих засобах інформації. Працівниками бібліотек проведено 598 масових заходів, надано послуг для 16 370 читачів.

Протягом року в бібліотеках району працювало 10 гуртків та клубів за інтересами. Працівники райбібліотеки приймали участь в оформленні обласних та районних виставках народно–прикладного мистецтва (І регіональний форум «Житомир – територія можливостей», обласне свято «Майстерний червень» міжнародне свято літератури і мистецтва «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський), Всеукраїнське свято народної творчості «Рушники мого краю» (м. Андрушівка), участь у виставці врожаю на День села Дениші та проводили майстер-клас з природних матеріалів в першому обласному фестивалі «Fish food fest» (с. Перлявка), обласному святі «Гайдамацька Покрова» (с. Кодня).

В напрямку підвищення кваліфікації клубних та бібліотечних працівників було проведено 5 районних семінарів-практикумів, 1 тренінг-навчання, 20 майстер-класів для бібліотечних працівників, в яких прийняли участь 150 чоловік. Також, 6 працівників сільських закладів культури пройшли навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради.

Особливий акцент був зроблений на роботу з дітьми, підлітками та молоддю через створення умов для їх творчого зростання та духовного збагачення на кращих зразках української культури.

Позитивні зрушення відбулися і в закладах естетичного виховання району, де навчаються 330 учнів. Заняття проводяться за наступними спеціальностями: фортепіано, народні інструменти, народно-сценічний танець, образотворче мистецтво, вокальний академічний спів. Кращі учні брали участь в оглядах та конкурсах самих різних рівнів:

 • Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Феєрія зірок»;
 • Міжнародний конкурс вокального мистецтва ім. І.С. Козловського «Пошук нового звучання»;
 • Всеукраїнський творчий фестиваль-конкурс «Шукаємо та ростимо таланти»;
 • Обласний фестиваль-конкурс «великодні дзвони»;
 • Обласний конкурс хореографічного мистецтва «У ритмі танцю».

Активізувалась робота в сфері туризму. Спеціалістом цього напрямку ведеться робота щодо моніторингу популяризації туристичної привабливості району відповідно районного плану заходів з розвитку туризму. Розроблено три туристичні християнські маршрути району. Проведено 18 екскурсій, в тому числі “Шляхами християнської культури Житомирського району”.

В народному музеї історії села Кодня було розроблено історичну концепцію післяреволюційного періоду історії села, закуплено освітлювальні прилади, придбано матеріали для створення нових експозицій, протягом року велась робота з архівними документами. За 9 місяців роботи музей відвідало 928 чоловік, проведено 10 екскурсій та «День відкритих дверей».

При відділі культури і туризму на державному обліку знаходиться 193 пам’ятки культурної спадщини з них: 135 пам’яток історії, 57 пам’яток археології, одна пам’ятка монументального мистецтва.

У своїй діяльності відділ культури і туризму керується Законами України «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», «Про музеї та музейну справу», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про позашкільну освіту», районою Програмою соціально-економічного розвитку, районною Програмою розвитку культури на 2016-2019 роки та районною Програмою розвитку туризму 2017-2020 роки.