Центр соціальних служб

 

***

Ролік: Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

***

Аналіз діяльності Житомирського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2018 рік

У 2018 році основна мета діяльності Житомирського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі Центр) полягала в здійсненні організаційно-методичного забезпечення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Спеціалістами Центру протягом 2018 року охоплено роботою 158 сімей, з них 25 сімей, в них 62 дитини, знаходилися під соціальним супроводом. Результатами проведення даної роботи є: відновлення документів даним особам, вирішення житлово-побутових проблем, налагодження та відновлення соціальних зав’язків, допомога влаштування на навчання, допомога профорієнтації та працевлаштування, недопущення виходу дітей із сімей, допомога у отриманні доступу до більш освітніх можливостей та соціальної активності, отримання навичок безпечного способу життя, отримання гуманітарної допомоги у вигляді одягу та взуття. Крім того з батьками проведено профілактичні бесіди щодо відповідальності батьків за життя та здоров’я дітей, впливу шкідливих звичок на виховання та розвиток дітей, попередження насильства в сім’ї та інші.

Послугами спеціалістів Центру охоплено 42 особи з числа демобілізованих військовослужбовців та їх сімей. В ході роботи здійснювалось відвідування з метою з’ясування оцінки потреб демобілізованого військовослужбовця та його сім’ї. Надана інформація про державні установи та громадські організації, де військовослужбовці можуть отримати соціальну допомогу.

Житомирський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді співпрацює з Житомирським районним відділом філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області, щодо надання необхідних соціальних послуг молоді, яка засуджена до покарань не пов’язаних з позбавлення волі. Протягом 2018 року клієнтами Консультативного пункту при ДУ «Центр пробації» стали 29 осіб, здійснено 7 спільних виїздів. З метою профілактики скоєння повторного злочину та профілактики негативних явищ проведено 43 групових заходів, якими охоплено 268 чоловік.

В рамках «Мобільного консультативного пункту соціальної роботи» спеціалістами Центру протягом 2018 року проводилися профілактичні групові та індивідуальні заходи з метою профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі спрямовані на популяризацію здорового способу життя, профілактики попередження насильства в сім’ї та злочинності в дитячому середовищі, гендерної рівності тощо. За 2018 рік проведено 92 групові заходи, якими охоплено 1568 осіб, а саме особи з числа учнівської, сільської молоді та особи, засуджені до покарань без позбавлення волі. Заходи проводилися у сільських радах, бібліотеках, амбулаторіях та ФАПах, гімназіях та школах, ДУ «Центрі пробації» Житомирського району. Спеціалісти проводили відеолекторії, бесіди, консультації з даних тем.

З 01 січня 2015 року до компетенції Центру належить контроль за цільовим використанням допомоги при народження дитини шляхом вибіркового обстеження окремих сімей. Протягом 2018 року спеціалістами Центру обстежено 118 сімей, в них 199 дітей (1 припинення)

Під соціальним супроводженням Центру протягом 2018 року знаходилося 10 прийомних сімей та 6 дитячих будинки сімейного типу, де виховувалось 61 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування та осіб їх числа.

У 2018 році Центр у своїй діяльності орієнтувались на надання індивідуальних соціальних послуг дітям, молоді, сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки.   Систематично здійснювався аналіз роботи спеціалізованих формувань, результативних показників діяльності Центру. Проводилось визначення потреб населення району у соціальних послугах.