Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул

дітиосвіта

Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту райдержадміністрації   стурбований ситуацією, яка склалася з травмуванням дітей влітку 2020 року. У листі управління освіти і науки від 23.06.2020 р. № 2089‑2/3‑20 повідомляється, що з початку літа в побуті загинуло 3 дітей, а саме: 2 – внаслідок утоплення (Баранівська та Олевська ОТГ) та учня 10 класу Новоівницької ЗОШ І‑ІІІ ст. Андрушівського району привалило в лісі деревом.

Керуючись рекомендаціями Міністерства освіти і науки України (лист від 04.06.2020 № 1/9‑385) та з метою посилення контролю за збереженням життя і здоров’я здобувачів освіти, здійснення заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту зобов’язує керівників ЗЗСО, ЗДО, ЗПО провести організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах:

  1. Провести первинні інструктажі щодо дотримання правил безпеки на водних об’єктах та надання першої медичної допомоги потерпілим, вимог протипожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, поведінки в громадських, місцях, поводження з незнайомими людьми та предметами, поведінки в умовах підвищення температури, попередження випадків перегрівання на сонці, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, порядку дій у випадку надзвичайних ситуацій тощо, використовуючи можливості дистанційних форм та засобів спілкування.
  2. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в закладах освіти на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.
  3. Провести роз’яснювальну роботу з батьками учнів щодо попередження нещасних випадків під час літніх канікул, навчання з надання першої медичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків.
  4. У разі завершення карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів на місцях та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку:
    • вжити дієвих заходів щодо збереження життя і здоров’я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів та екскурсій;
    • посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень здобувачів освіти автобусами та іншими видами транспорту.