Щодо ремонтних робіт на трубопроводі магістральної каналізації в смт Озерне

Озернеремонт

Як повідомлялося раніше, у смт Озерне будинкоуправлінням №3 Міністерства оборони проводилися ремонтні роботи із усунення пориву магістральної труби каналізації. Станом на 2 серпня роботи призупинено. Витоку стічних вод в навколишнє середовище не відбувається.

Нажаль, причини аварії на магістралі повністю усунути не вдалося. В трубі каналізації в 10 м від точки доступу знаходиться перешкода, яку не вдається усунути. Це уповільнює стік води і при поступовому накопиченні сміття біля неї знову станеться переповнення каналізаційного колодязя.

Як повідомляв  начальник будинкоуправління Леонід Шпаківський, завершення робіт ускладнюється наявністю в каналізаційній трубі сміття (ганчір’я, пісок, дрібні гілки). Залучена до виконання відновлювальних робіт техніка – спеціальне обладнання для розчищення заторів струменевим способом «Кріт» наразі не може впоратись із наявним засміченням труби.

Після визначення подальшого плану дій роботи будуть продовжені.

Хочемо заспокоїти громадян щодо можливого забруднення водопровідної води у зв’язку з витоком на каналізаційній магістралі. Забір води для смт Озерне відбувається зі свердловини глибиною більше 100 м. Найближча свердловина, з якої проводиться забір води, до місця витоку каналізації розташована на відстані 1 км.

Стічні води каналізації дійсно можуть потрапляти у певній кількості до річки Гуйва, яка впадає до річки Тетерів в районі гідропарку напроти станції прокату човнів. Забір води для потреб міста Житомир КП «Житомирводоканал» здійснює з карантинного водосховища вище по течії поблизу с. Тетерівка, що унеможливлює потрапляння до нього води з річки Гуйва.