Сьогодні Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Всесвітній день протидії торгівлі людьми, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, світова спільнота відзначає 30 липня. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми здійснюється в багатьох формах:

–   примусово займатись проституцією або надавати інші сексуальні послуги;

– примусово зніматись у порнографічних фільмах, фотозйомках, або показах через    Інтернет,;

–  трудова експлуатація;

– виконувати роботу, про яку Ви не домовлялися, від якої не мали змоги відмовитися, і яка вимагалася від Вас під загрозою покарання;

–  примусове втягнення жебрацтво;

–  втягнення у злочинну діяльність;

–  примусове одруження;

–  примусову вагітність;

–  усиновлення  з метою наживи;

–  використання у збройних конфліктах тощо.

 

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається стрімкими темпами в світі. Страждають від цього ганебного явища громадяни всіх країн, будь то країна походження, транзиту або призначення. Проблема торгівлі людьми є як ніколи  актуальною сьогодні для України. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства, військовий конфлікт та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли шляхом обману, шантажу, шахрайства або погроз Вас примушували або піддавали іншим формам експлуатації,  Ви напевне постраждали від торгівлі людьми.

 

Телефони які стануть в нагоді якщо ви постраждали від торгівлі людьми:

– Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78.

– Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527  (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та Llifecell).

– Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57.

– Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  МВС України:  (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00  до 18:00), або до посольства або консульства України в країні перебування

– В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36 (цілодобово).