Світове співтовариство відзначає День Організації Об’єднаних Націй.

привітання

Сьогодні, 24 жовтня, світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Саме цього дня у 1945 році набрав чинності Статут ООН, підписаний 26 червня 1945 року в Сан-Франциско.

Діяльність ООН спрямована на забезпечення міжнародних безпеки й миру.  Головними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН. Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут ООН, і відтоді ми неухильно дотримуємося цілей і принципів Статуту.

Саме у тяжкий для України час хочеться пам’ятати та вірити, що Організація Об’єднаних Націй здатна покласти край насильству, сприяти розвитку і забезпечити рівність усіх держав, захистити права людини і зменшити масштаби бідності.

Традиційно в день річниці заснування Організації Об’єднаних Націй розпочинається Тиждень роззброєння, який триває щорічно з 24 по 30 жовтня. Його головною метою є нагадати державам про небезпеку озброєння та можливість вирішити усі питання мирним шляхом.