У Кодні та Іванківцях обговорили здобутки останніх років та перспективи розвитку

ІванківціКодня

27 лютого у ході робочого візиту голови Житомирської райдержадміністрації Сергія Микитюка до с. Кодня, під час зустрічі з представниками місцевої громади, було обговорено основні здобутки реформування країни у 2015-2018 роках та стратегію і перспективи подальшого розвитку району на найближчі три роки.

Серед іншого йшлося про позитивний досвід децентралізаційних процесів, який вже мають чотири сільські об’єднані громади у районі, завдяки, передусім, фінансовій децентралізації, яка стала дієвим стимулом стрімкого розвитку місцевих громад по всій країні.

Без усяких сумнівів, децентралізація, передача повноважень і відповідних фінансових ресурсів на базовий рівень органів місцевого самоврядування, стала однією з найуспішніших реформ, ініційованих Президентом України Петром Порошенком. Адже громади отримали можливість самостійно вирішувати більшість проблем місцевого розвитку, отримавши на додачу й суттєву підтримку власних ініціатив у вигляді співфінансування з ДФРР, інфраструктурних субвенцій тощо.

У цьому зв’язку було обговорено й перспективи створення вже в найближчій перспективі потужної «південної» ОТГ у районі, до складу якої увійде й Кодня. Цей крок дасть змогу отримати додаткові ресурси на реалізацію проекту з добудови місцевого «довгобуду» – нового приміщення школи, на ремонти доріг та інше.
Поговорили цього дня й про фактичне створення за період 2014-2018 років зусиллями усього народу нової, боєздатної української армії, яка успішно протистоїть агресору на Донбасі, що дає змогу усім нам мирно жити й розвивати наші громади.

Серед досягнень останніх років також маємо отримання безвізового режиму та духовної незалежності України.
Великим позитивом супроводжуються й секторальні реформи, завдяки яким освіта, медицина, культура, спорт та інші напрямки соціально-економічного розвитку впевнено демонструють поетапне покращення за усіма параметрами оцінки.

Також було обговорено одну із останніх ініціатив уряду, – монетизацію субсидій на комунальні послуги, яка розпочнеться вже у березні.

Аналогічна зустріч з громадою та обговорення здобутків і перспектив відбулися цього ж дня і в сусідніх Іванківцях, куди завітав заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук.