У районі відзначили День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

заходи

29 серпня у населених пунктах району пройшли урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Заходи пройшли із залученням громадськості та родин загиблих захисників України.

Керівництво райдержадміністрації та районної ради здійснило покладання квітів до пам’ятної стели загиблим в АТО односельчанам у центрі Левкова. Керівник апарату райдержадміністрації Олена Гречко та заступник голови районної ради Василь Стах також відвідали могили загиблих левківчан.

Загалом Житомирський район у ході протистояння на Донбасі втратив 11 своїх синів. Найбільше учасників АТО/ ООС дав країні саме Левків. З них троє навічно залишилися на полі бою.

Меморіальний день започатковано на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві Указом Президента України Володимира Зеленського №621/2019 від 23 серпня поточного року.

Нагадаємо, що 23 серпня – у День Державного Прапора, напередодні Дня Незалежності України – у приміщенні Житомирської районної ради працівники райдержадміністрації та виконавчого апарату ради хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників АТО/ООС.

Голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк та заступник голови районної ради Василь Стах висловили слова глибокої шани та скорботи рідним Героїв, які заплатили своїм життям за незалежність та територіальну цілісність Української Держави.

Мати загиблого воїна Андрусенка Сергія подякувала усім за пам’ять про її сина та його бойових побратимів-захисників нашої Батьківщини.

Того ж дня у колишньому закритому військовому містечку Озерне було урочисто відкрито Меморіал воїнам-захисникам України, зведення якого стало можливим завдяки спільним зусиллям Новогуйвинської селищної та Житомирської районної рад.