У Рудні-Городище та Головенці Житомирського району обговорили актуальні питання розвитку громад

Жвавим та конструктивним було спілкування заступника голови Житомирської райдержадміністрації Миколи Козарчука з представниками місцевої громади, яке відбулося 1 березня у приміщенні Руднє-Городищенської сільської ради.

Під час зустрічі, що пройшла у формі обговорення основних проблем розвитку населених пунктів сільської ради та району в цілому, поговорили про стан місцевих доріг, опалення медичних закладів первинної ланки, необхідність забезпечення лікаря транспортом, високу вартість проїзду до обласного центру, незручність графіку руху приміського автобуса, залучення додаткових коштів до місцевого бюджету, вирішення соціальних питань, збір і утилізацію побутових відходів тощо.

Окрім проблем мають у сільській раді й певні здобутки. Серед іншого тут проведено заміну котлів на сучасні та облаштовано внутрішні санвузли у школі, впорядковано та огороджено кладовища, триває реалізація проектів з освітлення сільських вулиць, малозабезпечені громадяни отримують підтримку дровами на опалювальний період та ін.

Обговорили й ключові реформи сьогодення: децентралізацію, як ефективний стимул для подальшого розвитку громад, освітню та медичну реформи.

В світлі нещодавнього отримання Україною Томосу та активізації переходу громад УПЦ до Православної церкви України було обговорено й проблему низької активності місцевої православної громади.

Говорили й про безвізовий режим та успіхи у відновленні боєздатності української армії, яка, за визнанням міжнародних експертів, нині входить до десятки найсильніших армій Європи.

Схожі питання було обговорено цього ж дня і під час зустрічі М. Козарчука із представниками громади с. Головенка, яка відбулася у приміщенні місцевої школи.

Спільним лейтмотивом обох зустрічей стало визнання незворотності реформ, необхідності їх продовження і констатація факту, що реальний результат будь-яких змін стає відчутним не одразу, має пройти певний час. Реформи не є миттєвими, але вже сьогодні можна сказати, що останні п’ять років пройшли не дарма, і, за умови збереження стратегічного курсу держави, вже незабаром українці мають відчути суттєве покращення у всіх сферах соціального та економічного розвитку.