У Житомирському районі незабаром може запрацювати програма, яка дозволить підвищити якість зубопротезування пільговикам

18 червня у малій залі засідань районної ради за участі її представників, представників районної державної адміністрації та комунальних некомерційних підприємств стоматоб’єднання обласного і районного рівнів відбулася нарада з питання підвищення якості зубопротезування пільгових категорій населення Житомирського району.

Оскільки бюджетних коштів на це виділяється недостатньо, а з держаказни – взагалі нічого, безоплатно виготовляються протези за технологіями 40-50 років минулого сторіччя (наказ Міністерства охорони здоров’я СРСР №1156 від 28 жовтня 1987 року), зважаючи на побажання представників Житомирської районної організації ветеранів, під час заходу напрацьовували нормативно-правовий акт, який би дозволив поєднати бюджетні та власні фінансові можливості пацієнтів-пільговиків для підвищення якості зубопротезування пільгових категорій населення.

Позаяк у рамках державної програми забороняється поєднання на це коштів держави та фізичних осіб, керівником КНП «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання» Житомирської обласної ради Всеволодом Солдатовим та юрисконсультом підприємства Олегом Кравцем районній раді та райдержадміністрації запропоновано розробити місцеву програму.

– Це буде і законно, і дієво. Тим більше за умови, що останніми роками держава на такі пільги не виділяє жодної копійки. Вони фінансуються виключно з місцевих бюджетів, – зауважив Всеволод Кімович.

Голова райдержадміністрації Юрій Оханський та заступник голови районної ради Василь Стах подякували представникам облстоматоб’єднання за те, що відгукнулися на запрошення та за результативну участь у нараді.