У Житомирському районі триває впровадження проектів з енергоефективності

У районі триває впровадження заходів з енергоефективності. За останні роки у цьому напрямку проведено велику роботу у всіх галузях. Тривають ремонти закладів освіти та медицини, проводиться термосанація приміщень, газові котли замінюються на устаткування, яке працює на альтернативних видах палива, встановлюються теплові лічильники, будуються нові енергоефективні об’єкти тощо.

У галузі медицини серед іншого вже замінено котел на твердопаливний у Головенківському ФАП. Аналогічна робота проведена в АЗПСМ с. Сінгури, ФАП с. Пряжів, ФП с. Волиця. У Тетерівській ОТГ проведено реконструкцію-термомодернізацію АЗПСМ с. Дениші.  Проведено капітальний ремонт будівлі (утеплення фасаду) АЗПСМ с. Вереси, капітальний ремонт з термосанацією приміщення Левківської АЗПСМ, поточний ремонт приміщення ФАПу та заміну вікон у с. Миролюбівка. Утеплено медичні заклади у Ліщині, Станишівці. Поточний ремонт системи газопостачання з заміною лічильника обліку споживання газу на лічильник з радіо модулем проведено у ФАП с. Гуйва, АЗПСМ с. Сінгури, АЗПСМ с. Глибочиця, ФАП с. Скоморохи, АЗПСМ с. Василівка. Облаштувано газові системи медичних закладів сигналізатором загазованості та електромагнітним клапаном в АЗПСМ с. Зарічани, ФАП с. Скоморохи, ФАП с. Пряжів, АЗПСМ с. Садки, АЗПСМ с. Троянів, ФАП с. Волиця. Здійснено поточний ремонт приміщення амбулаторії ЗПМС с. Оліївка (з утепленням фасаду), поточний ремонт приміщення ФП с. Гай (з встановленням металопластикових вікон) та поточний ремонт приміщення ФАПу с. Барашівка (утеплення фасаду).

Певну роботу проведено і в частині покращення енергоефективності закладів культури. Зокрема проведено поточний ремонт системи опалення БК в смт Новогуйвинське, у низці закладів проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі. Проведено капітальний ремонт (енергоефективна термосанація) Будинку культури в с. Ліщин, реконструкцію системи опалення із встановленням твердопаливного котла в теплогенераторній БК с. Тетерівка. Окрім цього, у БК с. Березівка проведено ремонт електромережі та ремонт системи водопостачання і опалення.

Велику роботу проведено і в галузі освіти. У дитячому садочку військового містечка №115 в селі Березівка проведено реконструкцію першого поверху господарського блоку під теплогенераторну на твердому паливі, у Заможному виконано утеплення горища і фасаду ДНЗ «Сонечко». Переобладнано на альтернативні види палива котельні Вересівської, Вертокиївської, Садківської, Троянівської, Станишівської ЗОШ. Виконано ремонт котелень Вертокиївської, Глибочанської, Миролюбівської, Руднє-Городищенської ЗОШ, Троянівської, Оліївської та Кам’янської ЗОШ. Встановлено твердопаливні котли в Озерянківській, Головенківській, Коднянській ЗОШ. Здійснено реконструкцію системи опалення – встановлено твердопаливні котли в Іванівській ЗОШ.

Певну роботу проведено у школах ОТГ району. Так, у Станишівській ОТГ проведено капітальний ремонт системи опалення та реконструкцію системи газопостачання  топкової Зарічанської ЗОШ. Термосановано приміщення Станишівської ЗОШ. У Тетерівській ОТГ проведено капітальний ремонт будівлі (утеплення фасадів та покрівлі, ремонт покрівлі, заміна вікон і зовнішніх дверей) Тетерівської ЗОШ. Проведено реконструкцію системи теплопостачання з встановленням теплогенератора модульного для опалення Денишівської ЗОШ.

Маємо певні здобутки і в житлово-комунальній сфері. Так, проведено ремонти теплотрас в смт Новогуйвинське і Озерне (понад 2 тис. м), на що витрачено 3,8 млн. грн. Тут же встановлено 38 теплових лічильників (1 – за власні кошти мешканців будинку). Першочергово засоби обліку були змонтовані у багатоквартирних будинках, від яких надійшло найбільше звернень щодо недотримання температурного режиму в опалювальний період. Також проведено заміну котла в котельні №2 в смт Озерне.

Проводилися заходи із тепломодернізації будівель. Матеріальну базу багатьох закладів покращено шляхом заміни дверей та вікон на енергоефективні.

Робота у цьому напрямку триває, зокрема планується реалізація проектів з термосанації будівлі КНП «Центральна районна лікарня», Денишівської ЗОШ та Глибочицького ліцею. У 2019-2021 роках заплановано будівництво нової котельні в Черемошнянській ЗОШ та проведення термосанації приміщень ще 6-ти шкіл, проведення капітального ремонту ділянок зовнішньої мережі теплопостачання в смт Новогуйвинське те Озерне. Серед інфраструктурних проектів, які планується реалізувати у найближчій перспективі реконструкція-термомодернізація будинку Тетерівської сільської ради та реконструкція-термомодернізація будинку культури с. Тетерівка. У Садках в підвальному приміщенні адмінбудинку сільської ради планують будівництво котельні на твердопаливних котлах.