У Житомирському районі тривають заходи щодо протидії поширенню COVID-19

коронавірус

До КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради за період з 07.04.2020 р. по 18.05.2020 р. госпіталізовано 36 пацієнтів з підтвердженим діагнозом СОVID-19, з них 6 жителів Житомирського району. Одужало та виписано за весь період 29 пацієнтів. Померло 4 пацієнти з важким та ускладненим перебігом захворювання. Станом на 8.00 год. 19.05.2020 року у лікарні 3 пацієнтів (жителі  інших районів) з підтвердженими випадками та 11 з підозрою на коронавірусну інфекцію.

На амбулаторному лікуванні (самоізоляції) перебуває 14 жителів Житомирського району.

Станом на 19.05.2020 року заклад забезпечений засобами індивідуального захисту, проводиться моніторинг серед персоналу щодо інфікування шляхом ПЛР досліджень.

Заклад подав пропозицію на укладення договору за програмою медичних гарантій на пакети медичних послуг: «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», «Медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що утворені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2», очікує на підписання після розгляду НСЗУ.

По КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради видано наказ по реагуванню на підозру «COVID19» за №58-адм від 10.04.2020 р.

Наразі виділено  кошти на придбання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків. Придбано 200 шт. костюмів біологічного захисту та 40 шт. комбінезонів захисних багаторазових, 200 шт. халатів поліпропіленових, 300 пар рукавичок, 100 шт. респіраторів БУК-3, антисептиків та деззасобів на суму 25 тис. грн.  Закуплено 15750 шт. масок.

У період з 06.04.20 р. по 18.05.20 р. виявлено 28 випадків захворювання. На даний час лікується амбулаторно 16 осіб. Видужало 10 осіб, 1 помер.

На території обслуговування КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради знаходяться працівники, які прибули з Китайської Народної Республіки. 06.03.20 р. прибуло 5 осіб, 09.03.20 р. – 16 осіб. При огляді ознак гострого респіраторного захворювання не мали, температура тіла в нормі. Станом на 30.03.20 р. термін ізоляції закінчився. За весь період ізоляції в жодного з працівників підвищеної температури та ознак гострого респіраторного захворювання не виявлено.

Станом на 18.05.2020 р. на обліку у медичних працівників перебуває 259 осіб, які прибули із-за кордону, на самоізоляції знаходиться 19 осіб, закінчили перебування в самоізоляції 240 осіб.

14 травня голова Житомирської РДА Юрій Оханський провів п’ятнадцяте позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядок денний виносилося питання про впровадження додаткових обмежувальних заходів на території Левківської сільської ради, де зафіксовано ускладнення ситуації з розповсюдженням коронавірусної інфекції. Там виявлено одразу чотири випадки інфікування, – захворіли три працівники місцевого відділення «Укрпошти» та донька однієї з них.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови райдержадміністрації, директора КНП «ЦПМСД» Геннадія Горбенка та сільського голови Олександра Окочі з цього питання, районна комісія вирішила дати завдання тимчасовій мобільній групі при райдержадміністрації терміново здійснити контрольний виїзд до Левківської сільської ради з метою профілактичних бесід з населенням, а також попередження контактних осіб щодо адміністративної відповідальності за недотримання умов карантину.

ПАТ «Укрпошта» рекомендовано, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території Левківської сільської ради, забезпечити роботу поштового відділення в обмеженому доступі.

Житомирське РВ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області має забезпечити проведення обробки дезінфікуючими засобами тротуарів, вулиць, зупинок та місць скупчення населення.

Таким чином, не дивлячись на широкий розголос в засобах масової інформації питань щодо захворюваності на коронавірус в Україні та і загалом у світі, яке набуло характеру пандемії, деякі громадяни легковажно та безвідповідально ставляться до серйозності даної проблеми.

На виконання рішення п’ятнадцятого позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 травня цього ж дня тимчасова мобільна група при райдержадміністрації терміново здійснила контрольний виїзд до населених пунктів Левківської сільської ради.

За результатами виїзду перевірено дотримання карантинних вимог у 11 закладах роздрібної торгівлі у с. Левків, с. Клітчин та с. Калинівка. Виявлено низку недоліків, про що винесено відповідні попередження.

Проведено профілактичні бесіди з продавцями, населенням, а також попереджено потенційно контактних осіб щодо адміністративної відповідальності за недотримання умов карантину.

Робота у цьому напрямку триває.