У Житомирському районі відзначають День захисника України

14 жовтня за традицією українці всього світу відзначають одразу три свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України та День українського козацтва.

У Житомирському районі цього дня за участі голови райдержадміністрації Юрія Оханського, заступника голови районної ради Василя Стаха та Коднянського сільського голови Наталії Бовсунівської проведено мітинг та покладання квітів до Гайдамацької могили, що поблизу с. Кодня. До покладання долучився голова Громадської ради при РДА Юрій Бовсуновський. Місцевий священик відправив заупокійну літію за загиблими тут борцями за волю українського народу.

Покладено квіти й до єдиного у районі пам’ятника Тарасу Шевченку в цьому ж селі та до розташованого у його центрі монументу партизанам та підпільникам, а також до пам’ятника захисникам України в смт Озерне.

Побували Ю.Оханський та В. Стах цього дня й на могилах загиблих в АТО левківчан, поспілкувалися з батьками та вдовами наших героїв. До покладання квітів до монументів загиблим в АТО та у роки Другої світової війни землякам у центрі с. Левків приєдналися депутати районної ради Василь Козел та Анатолій Давидов.

Заходи пройшли і в інших населених пунктах району. Під час їх проведення було забезпечено дотримання усіх протиепідеміологічних вимог.

Напередодні свята Високопічська школа мистецтв та Високопічський будинок культури, за сприяння сільського голови Анатолія Маслова покладанням квітів до меморіальних дощок  вшанували пам’ять місцевих героїв – Андрія Когана та Анатолія Потєхіна, які загинули в АТО, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

До свята у бібліотечних установах району організовано тематичні виставки, у районному музеї історії с. Кодня 13-14 жовтня проведено день відкритих дверей «Шляхами Гонти та Залізняка», у БК с. Василівка 14 жовтня проведено тематичний захід для учасників АТО/ ООС «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Відповідні заходи проведено у загальноосвітніх закладах району.

Головна мета заходів – згадати звитяги попередніх поколінь, представники яких своїм героїзмом і жертовністю здобували та відстоювали свободу і незалежність України. Ми вшановуємо цього дня і бійців сучасних Збройних Сил України, які, успадкувавши найкращі традиції захисників минулого, сьогодні мужньо боронять суверенітет України.

Згадаймо ж поіменно усіх вихідців з нашого району, хто віддав життя у протистоянні агресорові на Донбасі, це – майор Вадим Заброцький, ст. солдат Олексій Шевченко, сержант Андрій Коган, ст. сержант Олександр Книш, сержант Іван Ломачук, ст. солдат Сергій Андрусенко, мол. сержант Олег Черниш, мол. сержант Олександр Шахрай, ст. солдат Володимир Гнатюк, капітан Анатолій Потєхін та ст. солдат Ігор Гончаренко.

Цим самим ми демонструємо повагу як до своїх захисників – воїнів силових відомств та майбутніх оборонців України, так і до історичних постатей та подій, пов’язаних зі становленням незалежної України, а також ветеранів, волонтерів та добровольців.

Тож, вшановуючи наших захисників, пам’ятаймо про ключове для кожного українця гасло «Слава Україні – Героям слава!». Вічна пам’ять і слава Героям, вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та небесними захисниками України!

Зі святом!