У Житомирському районі вшанували жертв Голодомору 1932-33-років

23 листопада у День пам’яті жертв голодоморів в Україні у селі Вертокиївка Житомирського району відкриттям пам’ятного Хреста невинним жертвам цієї національної катастрофи на місцевому кладовищі вшанували тих, хто прийняв жахливу мученицьку смерть у 1932-33 роках.
«На цьому кладовищі багато могил масового захоронення тих, хто не пережив голодні 1932-33 роки. Їх, за найскромнішими підрахунками, не менше сотні. На місці найбільшого з них і встановлено пам’ятний Хрест. Він – результат реалізації моєї обітниці нині покійному патріоту України, очевидцю тих страшних часів Івану Васильовичу Комісарчуку. У могилах переважно діти і жінки. Хоронили, бувало, цілими сім’ями», – сказав під час відкриття пам’ятного знаку жертвам найбільшого голодомору в історії України ініціатор його встановлення Петро Фаріон.
За допомогу у фінансуванні та спорудженні пам’ятного Хреста слова щирої вдячності голові районної ради Сергію Крутію, його колегам-депутатам, зокрема Анатолію Лихотворику, висловила Вертокиївський сільський голова Валентина Гурківська.
Присутній на церемонії голова районної державної адміністрації Юрій Оханський розповів, що в його родині страхіття тих часів пережила бабуся, яка найбільше у житті боялася саме голоду, відтак надзвичайно дорожила корівкою-годувальницею.
Освятив пам’ятник та відслужив молебень за жертвами московського варварства, згадавши поіменно усіх відомих убитих голодом жителів сіл Вертокиївка та Іванківці, настоятель Свято-Михайлівського храму отець Анатолій.
Цього ж дня керівники Житомирського району піднесли колоски, грона калини, гвоздики та лампадки до пам’ятного знака «Сумуючий янгол» в Житомирі.
Меморіальні заходи пройшли цього дня і у інших населених пунктах району.