В Україні почала працювати програма «Енергодім» від Фонду енергоефективності, яка фінансуватиме комплексні проекти енергомодернізації багатоповерхівок

енергоефективність

Фонд енергоефективності запустив першу програму для утеплення багатоповерхівок.

Фонд енергоефективності відкриває можливості фінансування комплексних проектів енергомодернізації багатоквартирних будинків через програму «Енергодім». Про це заявила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак під час презентації програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», повідомляє Укрінформ.

«В Україні 80% багатоквартирних будинків потребують модернізації. До цього часу держава підтримувала модернізацію житла лише через програму «теплих кредитів». Ця програма була і є ефективною, але вона пропонує лише короткострокові невеликі рішення – заміна вікон чи навіть некомплексні утеплення багатоквартирних будинків. Фонд енергоефективності сьогодні відкриває свої можливості по фінансуванню комплексних проектів енергомодернізації через програму «Енергодім», – сказала Бабак.

За її словами, за 5 років очікується впровадження проектів Фонду енергоефективності щонайменше у 16 тис. будинків. ОСББ зможуть компенсувати до 50% коштів на енергомодернізацію.

Директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну нагадала, що з 3 вересня цього року ОСББ отримали можливість подавати заявки до Фонду у рамках програми «Енергодім». «ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й отримають відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. Особливістю програми Фонду є те, що ми відшкодовуємо витрати на енергетичний аудит, на розробку проектної документації, експертизу і самих матеріалів, робіт, обладнання. Третій транш передбачає відшкодування витрат на проведення енергетичної сертифікації та обстеження інженерних систем», – сказала Головатюк-Унгуряну. Очільниця Фонду пояснила, що програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета «легкий» та 50% для пакета «комплексний». При цьому перші 300 ОСББ отримають додатковий грант у розмірі 20%. Головатюк-Унгуряну звернула увагу на відмінності між двома пакетами. Так, пакет «легкий» передбачає, що серед обов’язкових для ОСББ заходів будуть встановлення лічильників, встановлення індивідуальних теплових пунктів, а також приладів погодного регулювання. Пакет «комплексний» передбачає, що обов’язковими заходами, крім тих, що враховані в пакеті «легкий», стануть комплексне утеплення стін, покрівлі, цоколя, підвалів. Внаслідок реалізації програми «Енергодім» очікують, що споживання енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках за пакетом «легкий» скоротиться на 20%, за пакетом «комплексний» – до 60%.

Источник: https://dom.ria.com/uk/news/fond-energoeffektivnosti-zapustil-pervuyu-programmu-dlya-utepleniya-mn-246552.html?r_source=ukr.net&r_medium=feed&r_campaign=feed_news&r_audience=partners_buyers © DOM.RIA.com™