Відбулося грудневе засідання колегії відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту

колегіяосвіта

26 грудня відбулося грудневе засідання колегії відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської райдержадміністрації. В засіданні взяли участь члени колегії, керівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

На порядок денний було винесено актуальні для сучасного освітнього простору  питання про критерії оцінювання управлінських процесів, внутрішню систему забезпечення якості освіти, вимоги до технології оцінювання освітніх процесів, діяльності учнів.

З першого питання порядку денного доповідала головний спеціаліст відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Ольга Ткаченко, співдоповідачами виступили директор Озерненської гімназії Анатолій Власюк, заступник директора з навчально-виховної роботи Озерненської гімназії  Ірина Шаламай, вчитель початкових класів Коднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ірина Сидорова.

Усі висвітлені питання викликали неабиякий інтерес та жваву дискусію, адже вся освітянська родина усвідомлює, наскільки гострою наразі є потреба в  підвищенні  якості освітньої діяльності та вдосконаленні внутрішньої системи забезпечення якості освіти, приведенні освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства.

Другим пунктом порядку денного було винесено питання про заходи з протидії булінгу в закладах загальної середньої освіти району. Доповідала з питання методист РМК Ольга Радченко, яка ознайомила присутніх з основними поняттями та законодавчими актами з теми, наголосила на необхідності розрізнення понять «булінг» та «конфлікт» чи «конфліктна ситуація». Своїми особистими напрацюваннями та досвідом роботи щодо запобігання булінгу колективу в цілому поділилась із присутніми Олена Івченко, практичний психолог Озерненської гімназії. Марина Махоріна, директор Барашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ознайомила присутніх з алгоритмом дій адміністрації та педагогів ЗЗСО у разі отримання інформації про булінг.

Третім пунктом порядку денного було розглянуто питання про  хід виконання рішення колегії відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту  Житомирської райдержадміністрації №2 від 20.12.2018 року «Про проведення Тижня та Місячника знань з основ безпеки життєдіяльності в закладах дошкільної та загальної середньої освіти району». Наталія Господарчук, методист РМК, ознайомила присутніх з відповідною довідкою та запропонувала залишити  питання на контролі і продовжити роботу в даному напрямку.

Справжнім дивом, казкою  напередодні Новорічних та Різдвяних свят стало привітання учасників колегії від талановитих дев’ятикласниць Сінгурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – Даші Астахової (учасниця вокального гуртка) та Даші Бондарець (учасниця вокального гуртка та вокаліста ансамблю «Джерела»).