Вітання голови райдержадміністрації з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня українського козацтва

Шановні жителі району!

 

Щиро та сердечно вітаю усіх вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, яке в українців традиційно відзначається ще і як День козацької слави та День захисника України!

Корені цього свята – в сивій давнині. 14 жовтня, Покрову Пресвятої Богородиці, ще січовики-запорожці зробили своїм військовим святом. Відтоді не одне покоління українців, наших славних лицарів, борців за її незалежність та свободу відзначали його як день козацької слави та власної звитяги.

Свято 14 жовтня поєднує наші християнські традиції, спадщину українського козацтва, армії Української Народної Республіки та Української Повстанської Армії. Тому найбільшою мірою це свято асоціюється зі справжніми героями України, учасниками антитерористичної операції і бойових дій, учасниками війни за нашу Незалежність, з теперішніми Збройними Силами, Національною гвардією, волонтерами, працівниками оборонних підприємств.

Саме тому з 2014 року на Покрову ми відзначаємо ще й День захисника України. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників територіальної цілісності України.

Це свято всіх, хто любить Україну. Свято тих, хто тілом, серцем і душею відчув свою відповідальність і причетність до оборони Вітчизни від російських агресорів, окупантів, найманців.

Наголошу, що головна ідея цього свята – виявлення поваги та шани захисникам нашої держави та її суверенітету, гідне вшанування борців за незалежність України. А в умовах триваючої війни на Сході країни у цей день ми вшановуємо й усіх нинішніх захисників – воїнів усіх силових відомств, добровольчих підрозділів, а також ветеранів та майбутніх оборонців України.

У цей святковий день бажаю усім міцного здоров’я, щастя, домашнього затишку і тепла, реалізації всіх планів, поваги і подяки за ту шляхетну справу, що ви робите!

 

Слава Україні!

Героям слава!

 

З повагою

Голова райдержадміністрації

Юрій ОХАНСЬКИЙ