З 01 квітня 2020 року в Україні стартувала реформа вторинної та третинної ланки надання медичної допомоги

медична допомога

КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради інформує, що 31.03.2020 року між закладом та Національною службою здоров’я України був укладений договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік. Протягом квітня –грудня 2020 року пацієнти за направленням сімейного або лікуючого лікаря зможуть отримати безоплатно медичну допомогу та діагностичні послуги, що гарантовані вказаною програмою без урахування територіального принципу.

Договір укладений на 12 пакетів медичних послуг.  З них будуть надаватися амбулаторно 6 послуг – це 5 видів медичної допомоги для виявлення новоутворень в амбулаторних умовах («Гістероскопія», «Колоноскопія», «Езофагогастродуоденоскопія», «Бронхоскопія», «Цистоскопія») та «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) медична допомога дорослим та дітям». У стаціонарних умовах заклад надаватиме такі види послуг: «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», «Психіатрична допомога дорослим та дітям», «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям». Окремий вид медичної допомоги, що надаватиметься виїзними бригадами за місцем перебування пацієнта, «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям».

Єдиною умовою для безоплатного надання амбулаторних видів медичних послуг, зокрема, консультації спеціалістів та проведення інструментальних досліджень, як було сказано вище, є наявність електронного направлення від сімейного/лікуючого лікаря, а для медичних послуг з виявлення новоутворень –  з урахуванням вікових обмежень (наприклад, для колоноскопії вік 40 років та старше), виключення становлять звернення до акушера-гінеколога, психіатра, нарколога, педіатра та самозвернення до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Стаціонарні види медичних послуг також надаватимуться безоплатно за наявності направлення або ж у невідкладних випадках без направлення. Всі інші види медичної допомоги, що надаються закладом та не входять до пакетів медичних послуг,  також звернення пацієнтів без направлення (самозвернення), надаватиметься на платній основі згідно затверджених тарифів.

Детально про обсяг, умови надання  медичної допомоги за програмою медичних гарантій на 2020 рік можна ознайомитись на веб-сайті лікарні, сайті НСЗУ та у свого сімейного або лікуючого лікаря.