Здійснено комплексну перевірку діяльності суб’єктів господарювання району

перевіркарейд

31 липня зведеною робочою групою у складі працівників Держпродспоживслужби, Національної поліції, ДП «Житомирське лісове господарство», управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснено комплексну перевірку діяльності 16 суб’єктів господарювання на Чуднівському напрямку – у с. Дениші, с. Висока Піч, с. Глибочок та с. Нова Рудня та с. Тригір’я.

Перевірено низку магазинів, кафе, автозаправних станцій, лісопильних підприємств та гранітний кар’єр ТОВ «Тригірський маєток». На усіх об’єктах перевірялося дотримання законодавства про працю, виконання протиепідеміологічних заходів. На заправках та в торговельних закладах перевірялася ще й наявність  ліцензій, – на торгівлю пальним та алкогольними напоями відповідно. На кар’єрі – законність видобутку корисних копалин, на лісопилках – легальність походження сировини.

Практично в усіх закладах торгівлі та громадського харчування вкотре виявлено ті, чи інші порушення карантинних вимог щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Складено відповідні протоколи про адміністративні правопорушення та надано приписи щодо усунення недоліків у роботі.

В частині роботи з детінізації доходів та зайнятості населення виявлено одне порушення чинного законодавства – неоформленого працівника у фізичної особи-підприємця. Робочою групою було надано роз’яснення щодо порядку оформлення працівника на роботі, попереджено власника про можливі штрафні санкції, які застосовуються контролюючими органами у разі виявлення неоформлених працівників. Підприємцю надано час для усунення порушення. У решти суб’єктів господарювання порушень законодавства про працю не виявлено.

На лісопильному підприємстві у с. Глибочок за відсутності власника не вдалося ознайомитися з книгою обігу лісопродукції, зафіксовано відсутність на сировині бірок електронного обліку про її походження. Водночас на подібному підприємстві у с. Нова Рудня діяльність ведеться у повній відповідності із вимогами чинного законодавства.

Не виявлено недоліків у роботі й на гранітному кар’єрі.

Роботу зведеної робочої групи буде продовжено.