Змінено періоди, за який обраховуються доходи для призначення соціальних допомог одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям

соціальна допомога

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» внесено ряд кардинальних змін у порядки призначення державних соціальних допомог одиноким матерям (ПКМУ від 27.12.2001 № 1751) та малозабезпеченим сім’ям (ПКМУ від 24.02.2003 № 250), зокрема змінено періоди, за який обраховуються доходи для призначення цих допомог.

Починаючи з 1 липня 2020 року до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї беруться доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.

Місяць звернення Період, за який враховуються доходи  
1 Січень ІІ та ІІІ квартали
2 Лютий ІІІ та IV квартали
3 Березень III та IV квартали
4 Квітень III та IV квартали
5 Травень IV та І квартали
6 Червень IV та І квартали
7 Липень IV та І квартали
8 Серпень І та ІІ квартали
9 Вересень І та ІІ квартали
10 Жовтень І та ІІ квартали
11 Листопад ІІ та ІІІ квартали
12 Грудень ІІ та ІІІ квартали
 Так, для призначення допомоги заявникам, які подали документи у листопаді 2020 року будуть враховуватись доходи за ІІ-ІІІ квартали 2020 року.

Відповідно до роз’яснень Мінсоцполітики відомості про доходи за відповідні квартали в ДПС є лише після 20 числа – серпня (за ІІ квартал), листопада(за ІІІ квартал), лютого (IV квартал) та травня (за І квартал).

Відсутність своєчасного надходження інформації про доходи за ІІІ квартал 2020 року унеможливлює розгляд заяв громадян, прийнятих протягом листопада 2020 року, що в свою чергу може викликати затримку в їх призначенні.

Всі звернення тримаються на контролі та будуть опрацьовуватись після надходження відповідної інформації, однак, ця ситуація подовжує терміни прийняття рішень.

Звертаємо увагу, склад сім’ї заявника визначається на дату звернення за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям (державною допомогою на дітей одиноким матерям), а не на початок періоду, за який враховуються доходи.