Звернення голови райдержадміністрації з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

звернення голови

Дорогі ветерани,

шановні мешканці району!

 

Від усього серця вітаю вас із Днем пам’яті та примирення та святом Великої Перемоги!

День пам’яті та примирення ми разом із усією Європою відзначаємо 8 травня, чим в першу чергу віддаємо данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які рятували від нацизму Україну, Європу та світ. 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ці травневі дні навіки залишаться святими датами на нашій землі, завжди будуть днями скорботи і пам’яті про ту величезну жертву, яку приніс український народ.

У ці дні ми схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів співвітчизників, які загинули у Другій світовій війні 1939-45 років: на її фронтах, в партизанському та національно-визвольному підпіллях, рухах опору, концентраційних таборах та на примусових роботах.

Україна, не будучи в ті роки незалежною державою, за фактом, – за астрономічною сумою свого колосального внеску в розгром нацизму, – стала членом антигітлерівської коаліції. Українці всього світу долучилися до боротьби з нацизмом. Проти нацизму найбільша кількість українців, шість мільйонів, билася в рядах Червоної армії. Ще сто тисяч – в лавах Української Повстанської Армії та 250 тисяч – у Збройних Силах країн-членів антигітлерівської коаліції –  американських, британських, канадських та інших. Були українці і у рухах опору різних європейських країн. На фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.

Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги.

Сьогодні у нашому спільному домі знову війна, і маємо робити все, що можливо і що неможливо, для того, щоб в Україні нарешті запанував довгоочікуваний мир.

Це моє головне святкове побажання всім нам.

 

Слава Україні!

 

З повагою –

голова райдержадміністрації

С.М. Микитюк